Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) - Priocreative Stüdyo ve Reklam Ajansı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), arama motoru farketmeksizin kullanıcılara sunulan sorgu sayfalarında üst sıralarda yer almanız ve doğru kullanıcı kitlesini web sitenize trafik olarak getirme süreçlerinin tamamıdır.

Arama motorları temel olarak akıllarda Google, Yandex, Bing ve konum bazlı diğer platformlar olsa da lokalde etkili olan harita servisleri ile video platformlar unutulmamalıdır.

Teklif Alın

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web sitenizi ilgilendiğiniz arama motoruna veya birden fazla arama motorlarına yönelik optimize ederken temel olarak odak noktanız “güven” ve “insan odaklılık” olmalıdır. Atacağınız her adımın doğruluğu, uzun zaman içerisinde doğru konumda kalıcılık sağlayacaktır. 

Belirttiğimiz ilk iki kavram dışında bahsetmemiz gereken diğer önemli adımlar;

Site İçi Arama Motoru Optimizasyonu (On Page)

Site içi arama motoru optimizasyonunda, markanıza ait web sitesi içerisindeki tüm akışın, içeriğin, görsellerin ve kod yapısının arama motorları tarafına uyumlaştırılmasıdır. Bu süreç güncel anahtar kelime taramaları, içerik üretimi, görsel düzenlemeler ve yazılımsal güncellemeler nedeniyle markanız için sürekli olarak yapılmalıdır. 

Site Dışı Arama Motoru Optimizasyonu

Arama algoritmaları ve sıralama faktörleri sürekli değişmekle birlikte, SEO topluluğundaki genel fikir birliği, bir sayfa dışı SEO’nun etkili olduğu, güvenilirliği ve otoritesinin bir web sitesinin sağladığı alaka düzeyi, güvenilirliği ve otoritenin hala bir sayfanın sıralama yeteneğinde önemli bir rol oynadığı yönündedir. 

Site dışı arama motoru optimizasyonu; markanızın web sitesi için güvenilirliği, otoritesi ve alaka düzeyi kanıtlanmış sayfalardan doğru yöntemler ile alınacak bağlantılar çalışmalar bütünüdür. Projenize en uygun bağlantı (backlink) alma çalışmaları sektör, arama motoru optimizasyon süresi, teknik süreçler ve belirlediğimiz stratejiye göre tarafımızca belirlenir. Güvenilir olmayan kaynaklardan bağlantılar dijital pazarlama uzmanlarımız tarafından reddedilir. Böylelikle site dışı arama motoru optimizasyon süreçlerinde odak noktamız olan SEO Stratejisine sadık kalınır.

Hemen Teklif Alın

Ad